Site Overlay

Můj přístup ke zdraví

Víra, rodina, zdravé vztahy, sport, živá a vyvážená strava, půst, radost z každého dne, hledání pokory a odpuštění..

To je výčet slov, které jsou pro mě synonymem pro zdravý život. Každá životní etapa je o hledání určité harmonie. Mám radost z toho, když se lidé kolem mě cítí dobře. A štve mě, když to sám nedokážu dost dobře realizovat.

U malých dětí je harmonie pocit bezpečí, přijetí, věnovaný čas rodiči a naplnění láskou mámy a táty. Pokud to chybí objevují se defekty a problémy.. možná spíše kompenzace nedostatků. Vnímám velmi dobře co dětem dělá radost. Ať už to jsou naše děti nebo děti ve škole. Co je snad úplně nejvíc je přepnutí rodiče (i učitele) do stavu “věnuju se ti na 100%”.. problém to je v tom všem denním shonu.. kdy má člověk milion myšlenek a povinností. Občas závidím lidem jednoduchý, těžký, oldcoolový život někde v horách.

Když jsme pak starší hledáme partu a kámoše, kteří by nás respektovali a kde bychom se opět cítili přijati. Vnímám to tak, že pokud tyhle nádoby přijetí, kamarádství, důvěry a parťáctví máme naplněné z rodiny a čím jsme starší taky z party ve které se pohybujeme, tak nemusíme hledat ani zkoušet nesmysly. Tím myslím drogy, alkohol, cigára atd. A nebo to zkusíme a vzápětí zjistíme, že to nepotřebujeme. Jsem vděčný mojí mamce a taťkovi, že nám tyhle nádoby rodinné pohody, radosti a lásky opravdu štědře naplnili. Snažím se přemýšlet ve škole nad tím, co dětem chybí a čím bych je mohl povzbudit. Ale přijít si na to doopravdy a žít to, musíme každý sám. Dost dobrým vodítkem je Ikigai.

Začal jsem tím co právě teď žiju.. Ale dřív pro mě zdraví bylo především o sportu a o jídle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru